21 Aralık Sınavı Sıkça Sorulan Sorular

KONU HAKKINDA YENİ BİR VİDEO YAYINLANMIŞTIR

Not dilekçe örnekleri yazının devamında bulunmaktadır.
1. Bakanlık tarafından tanınan 2 sınav hakkımı kullandım ve başarılı olamadım ne yapmam gerekiyor? 


Cevap : C sınıfı 2 sınav hakkını kullanıp başarısız olan adaylara 3. Sınav hakkı verilmiş olup dilekçe ve diploma örneği ile 12 Kasım’a kadar bireysel olarak çalışma bakanlığına başvurabilecekler.
Dilekçe Örneği : Dosyayı İndirmek İçin Tıklayın

2. Dilekçeyi hangi adrese göndermem gerekiyor?
Cevap : İş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
            İnönü Bulvarı No : 42
            PK: 06520 Emek / ANKARA

3. A sınıfı, B sınıfı, C sınıfı için prim gün sayım ve hangi işyerinden olduğu önemlimi?
Cevap : Prim gün sayınız 1800 gün ise B belgesine sahipseniz dilekçe ve hizmet dökümü ile beraber A sınıfı yükseltme sınavına girebilirsiniz. Prim gün sayınız 1500 gün ise ve C belgesine sahipseniz B sınıfı yükseltme sınavına dilekçe ve hizmet dökümü ile başvurabilirsiniz. Prim gün sayınız 3000 gün ise ve C belgesine sahipseniz A sınıfı yükseltme sınavına dilekçe ve hizmet dökümü ile 12 Kasım 2013 gününe kadar bireysel olarak Çalışma Bakanlığın’a başvuru yapabilirsiniz. Hangi iş kolunda çalıştığınızın bir önemi yok prim gün sayınızın uyması önemli.
Adres : İş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
          İnönü Bulvarı No : 42
          PK: 06520 Emek / ANKARA
Dilekçe Örneği C ‘den A’ya : Dosyayı indirmek için tıklayın
Dilekçe Örneği B ‘den A’ya : Dosyayı indirmek için tıklayın
Dilekçe Örneği C’den B’ye  : Dosyayı indirmek için tıklayın
Aklınıza gelen diğer sorular için aşağıdaki yorum formunu kullanarak sorularınızı gönderebilirsiniz. (Farklı ve cevaplanması gereken sorular bu başlık altında güncellenerek eklenecektir. 

4. C sınavını kazandım,ancak belge ücretini ödemeyerek sertifikamı almadım.bu esnada C den B - A ya geçiş için belirli prim günleri yayınlanarak sınava katılma imkanı verildi C sınıfı sertifikamı almadan yükseltme sınavına katılabilir miyim?

Cevap: Belge ücretini ödeyerek sertifika numarası çıkmaktadır. Dolayısıyla belge talebinde bulunmadığınız için iş güvenliği uzmanı olarak sertifika numaranız çıkmamaktadır. Bu nedenle öncelikle C sınıfı sertifikasına sahip olmanız ya da belge ücretini ödeyerek sertifika numaranızın çıkmış olması gerekiyor bu aşamadan sonra yükseltme sınavına girebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSGDEM Denizli Şubemiz Hk. (DENİZLİ İSG A.Ş.).