İSG Uyarı Sistemi Nasıl Çalışır ve Püf Noktaları

Merhaba Değerli İSG Profesyönelleri, Adayları ve İSGDEM kursiyerleri bildiğiniz gibi bu gün de olduğu gibi geçtiğimiz dönemlerde de İSG alanındaki karmaşayı ve bilgi kirliliğini önlemek üzere Finansörlüğü ve Fikir hakları Mesut TORAMAN ile haiz olan OSGB TV sonrasında, bu bilginin kişilere aktarılmasında da hem etkileşimin (karşılıklı haberdar olma) hemde zaman kaybının yaşanmaması için bu bilginin nasıl aktarılacağı ile
ilgili hatırlayacağınız üzere bir kaç çalışmamız olmuştu, Bu konuya birazdan tekrar döneceğiz ancak şimdi isterseniz bu Uyarı Sistemine nasıl üye olabiliriz bunu kısaca anlatmaya çalışalım (Yazının Devamında Videolu anlatımı izleyebilirsiniz)

İsgus uyarı sistemine abone olmanız oldukça kolaydır.

1- http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=isguyarisistemi&loc=en_US adresine tıklayın
2- Gelen ekranda Your Email adres:.... kısmına duyuruları almak istediğiniz mail adresini yazın ve altındaki kutucuğa da renkli karakterleri yazın ve complete subscription Request butonuna tıklayın.
Resmin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.
3-Bu işlem sonrasında yazdığınız mail adresinize Feedburner dan gelen E posta listesine katılım isteği onay mailine tıklayın.
Resmin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.
Notlar: 
1-Gmail.com, Mynet.com, Yandex.com.tr, gibi büyük eposta sunucularından aldığınız maillerinizde sorunsuz olarak gelen kutunuza düşüyor ancak Hotmail.com ve kurum mailleri örneğin sirketinizinadi.com gibi bazı mail sunucularında ise önemsiz posta kutusuna düşüyor bu tamamen mail protokollerindeki kısıtlamalar nedeniyledir bu gibi durumlarda önemsiz posta değil yada güvenilir listeye ekle seçenekleri ile bu sorununda önüne geçebilirsiniz.
2-Yukarıda yeni e posta aboneliği işlemini kullandığınız kaç tane mail adresi varsa hepsi için tek tek yapabilirsiniz. Mail adresi ekleme limiti bulunmamaktadır.

Sitemizden Günde Sadece Bir Mail Alırsınız;
İSG Uyarı sistemine üyelik işlemi neticesinde artık http://isgus.isdem.com adresinde yayınlanan herhangi bir duyuru sonrasında aynı gün içerisinde 19:00 21:00 saatleri arasında yayınlanan bu duyuruya ilişkin kayıt olduğunuz mail adres/adreslerinize mail alırsınız, Eğer gün içerisinde birden fazla duyuru sisteme eklenmişse bu kez gelen mailde konu başlıklarını görüntüleyip istediğiniz duyuruyu okumak için duyuru başlığına tıklayabilirsiniz.
Resmin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

İSG Uyarı Sisteminde Üyelik olmak kadar üyelikten çıkmak yani mail alımını durdurmakta çok kolay;
Bu işlem için yapmanız gereken tek şey sadece size gelen duyuru maillerinden herhangi birisinin içerisine girip unsubsribe now butonuna tıklayın
Resmin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.
ve gelen sayfada Yes unsubscribe me now butonuna tıklayın
Bu işlem sonrasında artık mail alımını durdurmuş olur ve bir daha İSG Uyarı Sistemine yukarıda anlatılan işlemlerde olduğu gibi kayıt olana dek isgus.isgdem.com adresinden mail almazsınız.Yukarıda yarım bıraktığımız Neden Bir Uyarı Sistemine İhtiyaç duyuyoruz sorusuna tekrar geri dönelim ve sonrasında da yeni bir özellik olan DISQUS tarafından sunulan yorum bileşenimizin tanıtım yazısına geçiş yapalım.

bunlar;
1- Google Grupları İSGDEM Duyuru Servisi adında bir grup oluşturulmuş ancak 42 kişilik üye ile kısır kalmıştı,
2- Facebook Grubu oluşturulmuş www.facebook.com/groups/osgbtv ancak burada da karşılaşılan sorun yazılan her yazı (konu yada yorum ayrımı yapılmaksızın) herkese mail gidiyordu konu sizinle alakalı olsa bile daha sonraki yorumlar sizinle ilgili değilse bu kez boşu boşuna onlarla ilgilide bilgi almak zorunda kalıyordunuz bu da size yüzlerce okunmamış ileti olarak karşınıza geliyordu,
Kursiyerlerimizin yaşadığı bu sorunlar nedeniyle kayıtlı öğrencilerimize mail atmak durumunda kalıyorduk, bu durumda bize maillerin daha geç gönderilmesine ve çoğunlukla spam olarak algılanmasına buda isgdem domainimizin ara ara mail alamamasına neden oluyordu, keza başka bir sorun da bazı kullanıcıların kullandıkları birden fazla maile (eldeki imkanlarımız nedeniyle) tek maile gönderim yapabildiğimiz için diğer maillerine gönderim yapamadığımız için bu durumdaki kursiyerlerimiz bazı önemli İSG Sektör Haberinden (bu bazen yönetmelik değişikliği, yönetmelik yayımı olduğu gibi sınav duyurularındanda) zamanında haberdar olamıyorlardı...
3-Tüm bunların yanında sektörde çalışan diğer kursiyerlerde bu duyuruları ya isg forumlarından takip etmek yada mail gruplarına üye olarak dertlerine çare aramaya çalışıyorlardı ancak yukarıda bahsetmeye çalıştığım bilgi adedi büyüklüğünden dolayı asıl önemli olan noktaları kaçırdıklarına gelen telefon yada sorularla defalarca şahit olduk.

Tüm bu sorunların önüne geçmek amacıyla önce dinamik bir sayfa oluşturduk ve adres olarak http://isgus.isgdem.com/ adresini oluşturduk ve isg hakkındaki tüm önemli duyuruları buradan yapmaya başladık ve oluşturduğumuz e bülten yani e posta aboneliği ile de buraya eklediğimiz tüm duyuruların anında maillerinize gelmesini sağladık. Bu sebeplede bu hizmetimizden siz kursiyerlerimizin faydalandığı gibi sektörde bulunan diğer kişilerinde bu hizmetten ücretsiz faydalanması amacıyla bu tanıtım yazısını hazırladık.

DISQUS Bileşeni ile sorunuzu hangi sayfaya yazdığınızı aramanıza gerek kalmadan sorunuz yanıtlandığında bu durumdan anında haberdar olun.
Duyuru sayfasındaki dinamik html ve DISQUS Yorum Bileşeni ile Tüm yorumlarınıza (sorularınıza) tek bir yerden www.disqus.com ulaşabilir ve sorularınıza verilen yanıtlarada mail adreslerinize Disqus sistemi tarafından yapılan bildirim ile sorularınıza verilen yanıtlardanda anında haberdar olabilirsiniz. Bu konu hakkındaki sizin duyarlılığınızı ve etkileşiminizi artırmanıza oldukça büyük bir katkı sağlamaktadır. Bunu yapmak için;
Bunun için yapmanız gereken mail adresinize gelen duyuru bildirimi ardından maili açıp duyuru başlığına tıklamak ve sorunuzu açılan duyuru sayfasının en altında bulunan yorum forumu bölümüne gelip DISQUS Hesabınızla giriş yapmanız (Bu işlem için Facebook, twitter, yada facebook hesabınızı da kullanabilirsiniz.) Eğer DISQUS hesabınız bulunmuyorsa hesap oluşturmak için;
1- Duyuru yazısının en altındaki Bir şeyler yazın... kısmına tıklayın
2- Görünen Listede İsim Bölümüne isminizi yazın
3- Açılan sayfada sık kullandığınız mail adresini yazın (Bu disqus hesap e postanız olacak yazdığınız sorulara bir yanıt geldiğinde artık bu mail adresine gönderilecek bildirimler ile haberdar olabileceksiniz. Sorularınızın yanıtlanıp yanıtlanmadığını merak etmenize gerek kalmayacak herhangi bir yanıt geldiğinde anında haberdar olmuş olacaksınız.)
4- Parola kısmınada disqus.com a üye girişi için kullanabileceğiniz bir şifre belirleyin. (Bu şifreyi unutmayacağınız bir şifre olarak belirleyin.)
5- İleri Butonuna tıklayarak DISQUS hesabınızın açılışını tamamlayın.
Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayınız.
Evet artık disqus üyeliğiniz gerçekleşmiş oldu. Artık duyurulardan herhangi birine yazdığınız yorum (gönderdiğiniz soru) sonrasında sorunuza yanıt verildiği anda bilgilendirileceksiniz.

Evet, değerli takipçilerimiz gördüğünüz gibi İSG Uyarı Sistemi ile artık sürekli büyüyen bir bilgi kalabalığını takip etmek durumunda kalmayacak sizin için derlenen duyurulara anında mail adreslerinize gelen bildirimler ile haberdar olabilecek ve duyuru hakkında aklınıza takılan soruları sorduğunuzda da sorunuza verilen yanıtta sadece sizi ilgilendiren bölüme verilen yanıt ile bilgilendirilecek olduğunuz için sorunuz ile ilgilide bilgiye en kısa yoldan ulaşabileceksiniz.

Değerli vaktinizi ayırıp sistem tanıtımını okuduğunuz ve tanıdıklarınıza bu sistemi tavsiye olarak anlatacağınızı düşünerek şimdiden teşekkür ederim hepinize iyi çalışmalar...


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSGDEM Denizli Şubemiz Hk. (DENİZLİ İSG A.Ş.).