Bursa OSGB Ligi 4. Karşılaşması - 09.11.2016


Bursa OSGB Ligi'nde Yeşil Nokta OSGB ile Yönetim Akademisi OSGB 4.kez karşı karşıya geldi 09.11.2016 Çarşamba günü Beşevler Burfaş (karafatma) sosyal tesisleri Halı sahasında gerçekleştirilen karşılaşma Yönetim Akademisi OSGB 'nin 10-9 üstünlüğüyle sona erdi.

Yazının tam sürümü için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz

Bu rutin bilgilerin yanında bizim arkadaşlara (Yönetim Akademisi) bazı önerilerim var, biz bu halı saha maçlarını kazanıp kaybetmekten yada iyi oynamak, kötü oynamaktan ziyade sektördeki diğer arkadaşlarımız arasında bir algı oluşturma çabasıdır, geçtiğimiz haftalarda Bursa'da faaliyet gösteren 100'ün üzerindeki OSGB Firmasına yavaş yavaş gelenekselleşmeye başlayan bu etkinliğimize dahil olmaları ricasıyla bir mail atmıştım, Detam OSGB Firması 11 kişi ile Kapıcıoğlu OSGB ise 2 çalışanı ve 3 kişi ise ferdi olarak bu etkinliğe katılmak istediklerini belirtti, çok fazla takım olmasına gerek yok açıkçası 4 - 8 arasındaki (çift sayılı :) ) takımlar bizim için çokça yetecektir diye düşünüyorum. Bu geri dönüşleri için gerçekten çok müteşekkirim.

Maçlarımızda Bazen küçük tatsızlıklar olabiliyor

Ancak çarşamba günü yaptığımız karşılaşma sonrasında istemememize rağmen küçük birkaç tatsızlık oldu, geçtiğimiz haftalardan bu yana bazı arkadaşlarımız sürekli sen iyi oynadın sen kötü oynadın gibi maçın heyecanına kapılıp birbirine laf söylemeye başlaması sonra işin ilerlemesiyle biraz sesler yükseldi sonrasında nazaran büyüklerin araya girmesiyle olay geçiştirildi. Ancak dikkat etmemiz gereken hususlardan en önemlisi biz bu etkinlikleri spor amacıyla yapıyoruz, inanın yenmek yenilmek bile hiç umurumda olmuyor.

Aynı meslek sahibi arkadaşlarımız ile birlikte daha çok tanışmış olmanın sevincini yaşamaktan ibaret sayıyorum 4 haftadır yaptığımız etkinliğin sonucunu. Mücahit Abi (Sözen), Beycan, Türkcan, Emre Oktay, Gökhan Yüksel, Kadir  Küçükosmanoğlu, ve ismini hatırlayamadığım diğer arkadaşlar... daha önce Gökhanla tanışıyor olsam'da bu karşılaşmalar sayesinde Yeşil Nokta OSGB'deki tüm diğer arkadaşlarlada samimi bir tanışma ortamı bulmuş olduk. Asıl önemli olanda buydu aslında, kazanmamız yada kaybetmemiz bize bir değer katmıyor, değer tanıdığımız insanların kalitesiyle ortaya çıkıyor, maç sırasında küçük sesler biraz artabilir, ancak insan olduğumuzun farkına varıp hemen tatlıya bağlamak lazım, ben bu konuda yeşil nokta osgb sahibi mücahit abi'yi de tebrik ediyorum, biz yada onlar kim güzel bir hareket yaparsa mutlaka alkışlıyor, aynı harekete karşılık bende gol yediğimiz zamanlarda yada attığım zamanlarda mutlaka rakip takımı dirençlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Önemli olan iyi oynamak yerine, Karakter sahibi kişilikle oynamak olmalı

Bu hisleri yaşatmak gerçekten çok önemli, İyi oynamaktan ziyade sağlam ve karakterli bir oyun, mücadele ortaya koyma gayretinde olmamız bizim açımızdan ve meslekdaşlarımız açısından muazzam bir güzellik ortaya koyacaktır.

Yeşil Nokta OSGB ve Yönetim Akademisi OSGB çalışanlarının ortaya koydukları oyun sebebiyle ikisinide tebrik ediyorum. Karşılaşmalarımıza katılmaları için şehrimizin diğer osgb lerini de maçlarımıza yine davet ediyorum.

Halim ASA
İG Uzmanı -Bilgi İşlem

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İSGDEM Denizli Şubemiz Hk. (DENİZLİ İSG A.Ş.).